Potencjalne problemy z układem silnikowym w samochodzie nie zawsze muszą zwiastować pojawienie się dużych trudności na tle technicznym. Czasem wystarczy jedynie stosunkowo niewielka zmiana do zaobserwowania pozytywnych następstw. Oferowana przez nas korekta dawki rozruchowej jest jednym z takich działań, dzięki którym da się stosunkowo szybko wyeliminować problemy związane z pracą silnika. Naszym zadaniem jest pomoc klientom, którzy chcieliby skutecznie zadbać o swój pojazd, bez obaw o to, że zaproponowane rozwiązanie będzie jedynie ponadczasowe. Wykorzystując nowoczesne techniki pracy, jesteśmy w stanie działać skutecznie, jednocześnie spełniając wymagania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Na czym polega korekta dawki rozruchowej?

Działania podejmowane w celu poprawy funkcjonowania całego pojazdu mogą mieć różnorodną postać, jednak najważniejsze jest zachowanie profesjonalnego podejścia. Również korekcja dawki paliwa powinna być przeprowadzana wyłącznie w renomowanym warsztacie, tak aby uniknąć pojawienia się jakichkolwiek rażących błędów. Korekta rozruchu to tak naprawdę zmiana parametrów sterownika ECU silnika. Ta metoda zaliczana jest do grupy sposobów całkowicie bezinwazyjnych, a co za tym idzie – w pełni bezpiecznych dla stanu technicznego silnika. W ramach całego procesu sterownik zostaje zaprogramowany w taki sposób, aby w momencie rozruchu silnik otrzymywał większą dawkę paliwa. Co bardzo ważne – spalanie w trakcie jazdy nie zmienia się, dlatego nie ma mowy o zwiększeniu kosztów po dokonaniu korekty dawki paliwa.

Profesjonalna korekcja dawki paliwa

Korekta dawki rozruchowej to mało skomplikowany pod względem technicznym proces, który ma jednak ogromne znaczenie dla zachowania optymalnych warunków jazdy. Podczas samej korekty dawka rozruchowa zostaje dobrana w taki sposób, aby nie doprowadzić do nadmiernego nadwyrężenia rozrusznika czy akumulatora. Pozostałe szczegóły wykonania usługi zależą już bezpośrednio od modelu samochodu. Najważniejszym parametrem oprócz modelu samego silnika jest stopień skomplikowania oprogramowania – im jest ono nowsze i więcej funkcji posiada, tym więcej czasu może zająć sama korekta rozruchu. Podczas wykonania usługi nasi specjaliści odnajdują mapę dawki startowej, a następnie dokonują odpowiedniej zmiany. Operacja, która w normalnych warunkach nie jest dostępna dla kierowcy, w profesjonalnym samochodowym może zostać zakończona w przeciągu zaledwie kilku godzin. Po tym czasie pojazd jest gotowy do dalszego użytkowania.

Korekta dawki paliwa – większa wydajność i komfortowa jazda

Trudności związane z działaniem silnika pod żadnym pozorem nie można naprawiać na własną rękę. Jest to działanie, które nie tylko nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ale może nawet doprowadzić do powstania rozległych szkód. Pod względem finansowym zdecydowanie nie jest to dobra droga, biorąc pod uwagę ewentualne koszty bardziej skomplikowanych napraw. Zamiast tego warto zwrócić się do naszych specjalistów, którzy przeprowadzą odpowiednią korektę dawki rozruchowej.