W ramach naszej oferty proponujemy naprawę sterowników samochodowych w Poznaniu. Jest to jedna z profesjonalnych usług, które świadczymy w naszym warsztacie zlokalizowanym w Swarzędzu. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalny zespół fachowców oraz bogato wyposażone zaplecze warsztatowe, a także wysokiej jakości sprzęt pozwala nam wykonać kompleksową naprawę sterowników samochodowych. Poznań to miasto, z którego przyjeżdża do nas najwięcej klientów, chwalących nasze usługi pozytywnymi opiniami. Sprawdź naszą ofertę!

Naprawa sterowników samochodowych – Poznań

Jako firma świadczymy kompleksowe usługi w zakresie naprawy sterowników silnika ECU (ang. Electronic Control Unit). To główna jednostka sterująca naszym pojazdem, dlatego zwane są także komputerem silnika. W nowych modelach samochodów możemy spotkać się z coraz bardziej zaawansowanymi technicznie sterownikami, które mogą powodować komplikacje, a co za tym idzie, ich naprawa jest trudniejsza i wymaga dużej wiedzy. Nasz doświadczony zespół z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem, wykonując usługę na najwyższym poziomie. Sprawne sterowniki samochodowe zwiększają komfort jazdy, umożliwiają pracę filtrom i katalizatorom, które zapewniają czystość spalin i zmniejszają emisję szkodliwych substancji, kontrolują system autodiagnostyki samochodu, a także odpowiadają za duży stosunek mocy i momentu obrotowego w odniesieniu do pojemności silnika.

Imponujące zaawansowanie systemu kontroli pracy silnika ma jednak swoją cenę – sterowniki stosunkowo często ulegają awarii, ponieważ składają się z ogromnej ilości czujników, podsystemów i elementów wykonawczych. Zdarza się, że nawet drobna usterka lub jeden uszkodzony przewód powoduje całkowite unieruchomienie silnika – wtedy koniecznie należy oddać samochód do naprawy. Wśród często występujących problemów ze sterownikami można wymienić: wadę elementów wykonawczych, takich jak zawory recyrkulacji spalin (EGR), uszkodzenia sterowników zmiennej geometrii łopatek turbosprężarek czy klap zawirowujących w kolektorze dolotowym, które owocują zauważalnym spadkiem mocy silnika. Wysoce skomplikowane sterowniki samochodowe powodują niestety znacznie więcej problemów, które wymagają profesjonalnej naprawy kaset zapłonowych. Jeśli interesuje Cię naprawa sterowników samochodowych w Poznaniu, zgłoś się do fachowców.

Profesjonalne usługi naprawy sterowników samochodowych w Poznaniu

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w warsztacie zlokalizowanym w Swarzędzu – tam Twoim autem zajmą się fachowcy. Oczywiście zdarza się, że usterki nie da się naprawić lub jest całkiem nieopłacalna, jednak w tej sytuacji będziemy mogli zaoferować Ci wymianę całego modułu sterującego odpowiedniego do Twojego samochodu oraz zaprogramowanie go tak, aby auto znów było sprawne.