Od kilku dobrych lat wszystkim posiadaczom pojazdów samochodowych znany jest system start/stop. Jest to technika, która automatycznie wyłącza silnik, gdy pojazd pracuje na biegu jałowym, następnie uruchamia go ponownie, gdy tylko kierowca doda gazu. Ma ona na celu oszczędzanie paliwa i redukcję emisji spalin, jednakże w praktyce bardzo często okazuje się, że jest to irytujący system, który tak naprawdę utrudnia jazdę w miejscach z dużym natężeniem ruchu, a także ma negatywny wpływ na takie elementy jak turbosprężarka, rozrusznik i akumulator. W dłuższej perspektywie może doprowadzić do awarii, co naraża kierowcę na spore koszta związane z naprawą.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie, jeżeli chodzi o serwisowanie samochodów. Zajmujemy się również wyłączaniem systemu start/stop, dla tych kierowców, którym nie przypadł on do gustu. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości usługi, które są wykonywane pod okiem profesjonalistów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

System start/stop – wyłączanie – korzyści

Wyłączanie start/stop ma naprawdę sporą ilość zalet, zwłaszcza dla osób, którym ten system niezbyt przypadł do gustu. Wyłączanie go ma swoje wady, jednak znacznie przeważają tutaj zalety, które doceni każdy kierowca, któremu zależy na komfortowej jeździe i pełnej kontroli nad samochodem.

Przede wszystkim wyłączenie go daje lepsze wrażenia z jazdy. Każdy kierowca, który nie lubi systemu start/stop uważa, że on wyłącznie przeszkadza podczas prowadzenia, zwłaszcza w korkach i miejscach ze sporym natężeniem ruchu, gdzie samochód często się zatrzymuje i rusza. Wyłączenie start/stop może zapewnić większą płynność i komfort z jazdy.

Kluczową zaletą jest tutaj aspekt, iż wyłączenie tego mechanizmu zapewnia mniejsze zużycie silnika, zwłaszcza jeżeli kierowca wie, że w trakcie jazdy dosyć często go włącza i wyłącza. Tym samym wydłuża to żywotność silnika, zapewnia ciągłość smarowania elementów mechanicznych, co wydłuża interwał ich wymiany.

Dodatkowo wyłączenie tego systemu umożliwia kierowcy większą kontrolę nad pojazdem, co pozwala na zachowanie stałej prędkości. Każdy za kółkiem wie, jak ważną kwestią jest samodzielne sterowanie samochodem i kontrola nad nim. Wiadomym jest fakt, iż występują w tym przypadku również wady, jeżeli przykładowo zależy nam na ograniczeniu emisji spalin. Jednakże jeżeli system przeszkadza i jest dla nas niewygodny, to warto podjąć decyzję o wyłączeniu go, ponieważ to może poprawić wrażenia z jazdy i jej komfort.

Wyłączenie start/stop – nasza oferta

Jesteśmy firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie jeżeli chodzi serwisowanie, w tym chiptunning, hamownię, serwis DPF i EGR, zwiększenie mocy czy diagnostykę komputerową. Jesteśmy najlepsi w okolicy i w nasz skład wchodzą sami fachowcy, którzy sprawnie zajmą się każdym pojazdem. Cieszymy się pozytywnymi opiniami, uznaniem oraz zaufaniem ze strony osób, które już skorzystały z naszych usług. Zależy nam wyłącznie na zadowoleniu i bezpieczeństwie naszych klientów. Indywidualnie podchodzimy do każdej sprawy i zawsze staramy się znaleźć optymalne dla wszystkich rozwiązanie. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.