W ramach naszej oferty świadczymy między innymi usługi serwisu DPF i FAP w Poznaniu. Kompleksowo diagnozujemy filtry cząstek stałych i zawory recyrkulacji spalin. Po diagnozie doradzamy najlepsze rozwiązanie. Opisywana usługa polega na kompleksowym wyłączeniu filtra cząstek stałych (DPF) oraz zaworu recyrkulacji spalin (EGR). Jeśli więc zauważysz w swoim samochodzie spadek mocy silnika, zwiększone spalanie lub świecące się kontrolki na liczniku (check engine, DPF, FAP), śmiało możesz zgłosić się do naszego serwisu DPF w Poznaniu, z pewnością poradzimy sobie z tym problemem.

Czyszczenie filtra i serwis FAP w Poznaniu

W naszym serwisie DPF w Poznaniu wykonujemy kompleksowe naprawy i kontrole filtrów cząstek stałych w samochodach osobowych, dostawczych i innych. Profesjonalne czyszczenie za pomocą zaawansowanej maszyny to aktualnie najkorzystniejszy sposób na poradzenie sobie z problemem zapchanego filtra, wcale nie trzeba go od razu wymieniać ani usuwać. Prawidłowa regeneracja, którą wykonujemy w naszym warsztacie, to jedyna skuteczna i opłacalna metoda naprawy zapchanych filtrów DPF/FAP. Cały zautomatyzowany proces kilkuetapowego płukania wodą o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu w obu kierunkach przeprowadzany jest za pomocą zaawansowanej technologicznie maszyny, a specjalne biodegradowalne preparaty chemiczne zapewniają całkowitą skuteczność w usuwaniu niepotrzebnych osadów, popiołu i innych zabrudzeń. Co więcej, metoda regeneracji filtra DPF/FAP jest całkowicie bezpieczna zarówno dla naszego urządzenia, jak i dla środowiska. W naszym serwisie FAP w Poznaniu przeprowadzamy pełną diagnostykę wraz z demontażem i montażem filtra oraz ponownym zaprogramowaniem jego parametrów tak, aby znów był w pełni sprawny. Jeśli więc pojawił się w Twoim samochodzie problem z filtrami DPF/FAP, zgłoś się do naszego profesjonalnego serwisu – zlokalizujemy i zdiagnozujemy problem, a następnie przystąpimy do działania. Dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu nasi fachowcy od razu rozpoznają, czy problem wynika z awarii czy filtr jest uszkodzony bądź niesprawny. Wśród najczęściej spotykanych usterek filtra DPF możemy wymienić uszkodzony zawór EGR, uszkodzoną turbinę, nieszczelność w układzie dolotowym oraz niesprawność układu wtryskowego – to jednak tylko niektóre występujące problemy.

Regeneracja filtrów DPF/FAP – Poznań

Odpowiednia diagnostyka to podstawa skutecznego serwisu DPF. W Poznaniu proponujemy więc nasze usługi regeneracji układu oczyszczania spalin DPF – wszystkie czynności wykonujemy w oparciu o zaawansowane urządzenia wysokiej jakości. W ramach dostępnych usług proponujemy  także czyszczenie, usuwanie oraz wymianę filtra DPF. Sprawdź nasze możliwości!