man looking car conditions

Wielu z nas uzupełnianie płynu AdBlue nadal nie weszło w nawyk. Warto, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że przy szybkim poruszaniu się po autostradzie, może się on kończyć w znacznie szybszym tempie niż w trakcie pokonywania codziennych miejskich tras. Jednak co się stanie, jak zabraknie AdBlue?

Co się stanie, gdy zabraknie AdBlue?

Mimo iż płyn AdBlue nie jest niezbędny do pracy silnika, to sterowniki skonfigurowane są w taki sposób, by bez niego jazda nie była możliwa. Każdy pojazd wyposażony w katalizator SCR ze sporym wyprzedzeniem ostrzega o potrzebnie uzupełnienia cieczy. Co więcej, elektronika często nie rejestruje niewielkich dolewek.

AdBlue jest wtryskiwany do wydechu, gdzie w wyniku działania wysokiej temperatury zmienia się w dwutlenek węgla oraz amoniak. Uwolniony w katalizatorze wodorek azotu wchodzi w reakcję z tlenkami azotu, a w rezultacie powstają zupełnie nietoksyczny azot oraz para wodna.

Gdy zabraknie płynu AdBlue, możemy zaobserwować jeden z dwóch scenariuszy. Pierwszy zakłada, iż silnik naszego pojazdu wejdzie w tryb awaryjny, co przekłada się na znaczące ograniczenie możliwości. Po drugie w wielu samochodach po wyczerpaniu płynu AdBlue w zbiorniku niemożliwy stanie się rozruch jednostki.

Co się stanie, jak zabraknie AdBlue? Warto uzupełnić płyn lub wyłączyć SCR

Brak AdBlue oznacza dla nas nie lada problem. Dlatego w razie wyczerpania powinniśmy zająć się jego sprawnym uzupełnieniem. Alternatywnym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do specjalistów, którzy zajmą się sprawnym i profesjonalnym wyłączeniem SCR w naszym pojeździe. To ciekawa opcja, budząca zainteresowanie wśród wielu osób, w wyniku czego właściciele aut coraz częściej się na nią decydują.

Wyłączenie AdBlue – komu powierzyć?

Decydując się na wyłączenie AdBlue, warto zgłosić się do naszego warsztatu. Z uwagą i dokładnością wprowadzimy prawidłowe zmiany w oprogramowaniu komputera, co doprowadzi do całkowitej dezaktywacji SCR. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, a wykonywane przez nas działania charakteryzują się precyzją i efektywnością. 

Wyłączenie AdBlue to wielokrotnie jedyny sposób na poradzenie sobie z kłopotami, które związane są z układem SCR. Dlatego w naszym zakładzie podchodzimy do zlecenia z należytym skupieniem i starannością. Z chęcią odpowiadamy również na nurtujące klienta pytania lub udzielamy przydatnych porad motoryzacyjnych.

Co się stanie, jeśli zabraknie mi AdBlue? Podsumowanie

Wyczerpanie się płynu AdBlue w pojeździe może prowadzić do wielu istotnych konsekwencji, z którymi trudno będzie nam sobie samodzielnie poradzić. Ignorując komunikaty o niskim poziomie tego środka, istnieje ryzyko pojawienia się poważnego problemu. Przede wszystkim taka sytuacja prowadzi do braku możliwości uruchomienia samochodu, co przekłada się na stres, którego możemy uniknąć.

Wielu kierowców podejmuje decyzję o wyłączeniu AdBlue. Jednak takie zadanie należy powierzyć w ręce profesjonalistów, którzy z dokładnością zajmą się wprowadzeniem właściwych zmian w oprogramowaniu silnika pojazdu.