man hand inserting car key into keyhole start car starting engine by driver

Immobilizer to elektroniczna blokada zapłonu silnika, którą włączamy i wyłączymy poprzez zbliżenie oryginalnego kluczyka do stacyjki bądź umieszczając go w środku samochodu we właściwej odległości od kolumny kierowniczej.

W przygotowanym przez nas artykule zawarliśmy kluczowe informacje na temat IMMO, by temat zaspokoił ciekawość naszych czytelników.

Co to jest IMMO OFF? Objaśnienie

IMMO, czyli skrót od immobilizer, jest montowanym w aucie elektronicznym urządzeniem, by niemożliwe stało się uruchomienie silnika bez dedykowanego do tego klucza lub breloczka. Natomiast IMMO OFF oznacza dezaktywację tego mechanizmu, wiążącą się z wyłączeniem wspomnianego przez nas zabezpieczenia przed kradzieżą.

Jak usunąć immobilizer? Co należy zrobić?

Możemy spotkać się z sytuacją, w której sterownik silnika jest na tyle uszkodzony, iż odczytanie z niego potrzebnych danych staje się niemożliwe. IMMO OFF polega na skutecznym usunięciu immobilizera ze sterownika silnika, a tym samym dezaktywacji zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.

Do jego wyłączenia potrzebujemy sam sterownik, a w warsztacie niejednokrotnie wymagane jest pozostawienie dokumentów, które potwierdzają, że jesteśmy właścicielami samochodu.

Jak działa immobilizer?

Immobilizer to urządzenie składające się z transpondera w kluczyku oraz znajdującej się wewnątrz auta centralki. Gdy włożymy klucz do stacyjki oraz włączymy zapłon bądź, kiedy zbliżymy go na właściwą odległość kolumny kierowniczej, dochodzi do wymiany sygnałów między tym elementem a urządzeniem sterującym IMMO.

Po dokładnym przeanalizowaniu wysłanych danych, jeśli się zgadzają, immobilizer przesyła sygnał do kluczyka zapłonu, który włącza w transponderze proces sprawdzający. W przypadku, gdy sygnały są takie same, klucz zostaje uznany za odpowiedni. Dzięki temu mamy do czynienia z dezaktywacją blokady.

Ile kosztuje usuwanie immobilizera?

IMMO OFF jest zabiegiem, który powinniśmy powierzyć profesjonaliście, by zyskać pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i bez niekorzystnego wpływu na nasz pojazd.

Koszt usługi uzależniony jest od indywidualnych ustaleń danego warsztatu. Natomiast warto przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych.

Dlaczego warto odwiedzić warsztat samochodowy?

Regularne wizyty w warsztacie samochodowym to konieczność, by upewnić się, że wszystkie podzespoły działają, jak trzeba. Dlatego powinniśmy korzystać z usług specjalisty nie tylko w momencie, w którym zależy nam na wyłączenie immobilizera. To istotne również wtedy, gdy chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo i wydłużenie żywotności naszego pojazdu.

Co to jest Immo off? Usuwanie immobilizera – podsumowanie

IMMO OFF jest czynnością polegającą na usunięciu immobilizera ze sterownika silnika, co wiąże się z dezaktywacją zabezpieczenia przed kradzieżą. To proces, który powinniśmy powierzyć w ręce specjalisty, by upewnić się, że działanie przebiegnie w bezpieczny dla pojazdu sposób.

Koszt zabiegu wynosi około kilkuset złotych, a jego wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności.