tuninng samochodu

Marzysz o tym, aby Twój samochód był w pełni dopasowany do Twoich potrzeb? Koniecznie zainteresuj się tuningiem – polega on na zmianie standardowych parametrów technicznych pojazdu, a także jego wyglądu zgodnie z własnym gustem i oczekiwaniami. Usługi z tego zakresu pozwolą Ci uzyskać spersonalizowane, bardziej komfortowe wnętrze auta, zwiększyć jego osiągi czy korzystać z najnowocześniejszych technologii multimedialnych w czasie jazdy. Jakie są aktualne trendy w tuningowaniu samochodów? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Trendy w tuningu aut – optycznym i mechanicznym

Tuning może uwzględniać zarówno zabiegi optyczne, jak i mechaniczne – w ramach pierwszego rodzaju tuningu najczęściej dokonuje się zmiany koloru auta, tapicerki czy deski rozdzielczej, natomiast drugi polega na większej ingerencji w parametry techniczne pojazdu. Aktualne trendy w tuningu samochodu pod tym względem to między innymi chip tuning, czyli taka modyfikacja silnika, aby zwiększyć jego moc. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu zmian w oprogramowaniu jednostki napędowej, co skutkuje również wzrostem momentu obrotowego.

Jeśli to właśnie tego rodzaju trendy w tuningu aut robią na Tobie największe wrażenie, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty chip tuningu – wykonujemy go zarówno na samochodach osobowych, jak i ciężarowych, a także na maszynach rolniczych. 10-letnie doświadczenie pozwoliło nam również rozwinąć taką usługę, jak extreme tuning, dzięki której osiągi Twojego silnika mogą być jeszcze większe!

Trendy w tuningowaniu samochodów – elektryfikacja i aerodynamika

Obecnie wśród trendów w tuningu samochodu obok chip tuningu wymienia się elektryfikację oraz aeroakustykę. W ramach elektryfikacji do pojazdu dodaje się silnik elektryczny lub hybrydowy, a także wprowadza modyfikacje w oprogramowaniu sterującym, prowadzące do wzrostu pojemności baterii, a także zwiększenia wydajności chłodzenia.

Aerodynamika to kolejny z popularnych obecnie trendów w tuningowaniu samochodów – dąży się w nim do wprowadzenia takich zmian w konstrukcji pojazdu, które przyczynią się do zmniejszenia oporu powietrza. Dzięki temu pojazd zyskuje z jednej strony zwiększoną stabilność i prędkość, z drugiej strony zaś generuje mniej hałasu podczas jazdy, który wcześniej powodowany był przepływem powietrza.

Trendy w tuningu samochodu – poprawa wyglądu Twojego auta

Trendy w tuningu aut polegają również na modyfikacji wizualnej pojazdu. Oprócz wcześniej wspomnianych zabiegów kierowcy decydują się na wprowadzenie do kabiny technologii LED i OLED, które zapewniają ciekawe efekty pod względem oświetlenia. Popularnym rozwiązaniem z zakresu tuningu jest ponadto przyciemnianie szyb, choć należy tu pamiętać o ograniczeniach wprowadzanych przez polskie prawo.

Dużą popularnością wśród trendów w tuningowaniu samochodów cieszy się również wymiana felg na takie, które będą posiadały nowoczesne, ciekawe wzory. Tym sposobem wielu właścicieli aut chce również nadać im ekskluzywnego wyglądu. Tuning może ponadto obejmować opony, kierownicę, drążki zmiany biegów czy nakładki pedałów.

Trendy w tuningu aut – cult style tuning

Jeśli chodzi o style w tuningu, jednym z najbardziej popularnych jest cult style tuning. Jego charakterystyczną cechą są auta o klasycznym wyglądzie z błyszczącym lakierem, chromowanymi wstawkami oraz bardzo niskim zawieszeniem.

Interesują Cię trendy w tuningowaniu samochodów pod kątem mechanicznym? Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, w jaki sposób możemy Ci pomóc, aby Twoje auto zyskało jeszcze lepsze osiągi!