Uszkodzony system AdBlue niejednokrotnie stanowi problem, z którym musimy się zmagać, jeśli jesteśmy właścicielami najnowszych Diesli z układem SCR. Związane z nim kłopoty zazwyczaj wynikają z częstych usterek podzespołów wchodzących w jego skład.
W przygotowanym przez nas artykule zamieściliśmy kluczowe informacje na temat awarii AdBlue, by rozwiać wątpliwości nurtujące naszych czytelników.
Uszkodzony system AdBlue w BMW – co warto wiedzieć?
Problemy z AdBlue w pojazdach BMW są bardzo często spotykaną sytuacją, potrafiącą przysporzyć nam dodatkowych zmartwień. Mimo iż marka kojarzona jest z luksusem i jakością, to pojawiające się w tym zakresie usterki mogą okazać się kosztowne, a niejednokrotnie również skomplikowane w naprawie.
W takim przypadku powinniśmy rozważyć usunięcie AdBlue ze sterownika samochodu. To nie tylko sprawdzony, ale również bezpieczny i efektywny zabieg, pozwalający nam uzyskać pożądane rezultaty.
AdBlue, awaria systemu w Audi – kluczowe informacje
Kłopoty z systemem AdBlue w autach wyprodukowanych przez markę Audi to powszechny problem, z którym jako właściciele nierzadko musimy się zmagać. Awaria podzespołów układu oczyszczania spalin nie tylko wywołuje niepotrzebny stres, ale również stanowi dla nas spory wydatek.
Nic więc dziwnego w tym, że coraz częściej właściciele Audi decydują się na programowe wyłączenie AdBlue, by skutecznie pozbyć się problemu i móc cieszyć się swoim pojazdem bez żadnych ograniczeń.
System AdBlue i SCR – co zapewniają?
System AdBlue oraz konwerter SCR to rozwiązania, które zostały zastosowane w samochodzie w celu ograniczenia emisji spalin. W katalizatorze dochodzi do redukcji szczególnie groźnych substancji, a mianowicie tlenków azotu, mogących niekorzystnie wpływać na ludzkie zdrowie oraz stan środowiska naturalnego.
Jakie mogą być awarie systemu AdBlue?
System AdBlue łączący się z konwerterem katalitycznym SCR wraz z upływem czasu oraz w wyniku intensywnej eksploatacji może ulegać różnego rodzaju awariom. Niejednokrotnie są one wynikiem błędów po naszej stronie. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy podczas tankowania omyłkowo zalejemy olejem napędowym zbiornik AdBlue.
Do uszkodzenia omawianego przez nas systemu może doprowadzić również brak wymiany płynu AdBlue. Zaniechanie czynności przekłada się na możliwe uszkodzenie grzałek ogrzewających, co prowadzi do krystalizacji środka w trakcie panowania minusowych temperatur.
Dlaczego warto wyłączyć system AdBlue w samochodzie?
Awaria AdBlue i jej naprawa to dla nas niebagatelny wydatek. Może on wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego warto zastanowić się nad inną opcją, jaką jest wspomniane we wcześniejszej części artykułu wyłączenie systemu AdBlue.
To proces, dzięki któremu unikniemy kosztownej reperacji, a także związanego z nią stresu. Powierzając zadanie w ręce specjalistów, zyskamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a my w ustalonym terminie odzyskamy nasz pojazd, by ponownie móc cieszyć się jego użytkowaniem.
Wyłączanie AdBlue w samochodach osobowych polega na precyzyjnym wprowadzeniu prawidłowych zmian w oprogramowaniu komputera silnika. To skuteczny, a zarazem efektywny sposób na poradzenie sobie z kłopotami związanymi z SCR.
Profesjonalny warsztat samochodowy
Wyłączenie systemu AdBlue w aucie warto powierzyć w nasze ręce. Jesteśmy specjalistami z pasją do motoryzacji, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Zadbamy, by cały proces przebiegł sprawnie, na bieżąco informując klienta o poszczególnych etapach.